[UPDATE] Polscy gracze opanowali Robocraft!

Polscy gracze opanowali Robocraft

Zdaję się, że to my, Polacy upodobaliśmy sobie te grę najbardziej. W środę (1 stycznia) twórcy gry (zespół Freejam) poinformowali na Facebooku o przeciążeniu serwerów, czego powodem stał się duży napływ nowych użytkowników właśnie z Polski.

Co minutę rejestrowało się 5 nowych graczy. Spowodowało to nagły wzrost użytkowników będących online – przy limicie serwera do 500 userów. Powoli jednak wszystko wraca do stabilności, limit został zwiększony do 1000. Teraz grę utrzymują 4 serwery (początkowo dwa), a sami twórcy zapewniają że trzymają rękę na pulsie.

A kto jest odpowiedzialny za ten nagły boom wywołany Robocraftem? To miano przypisuje się dwóm – dobrze znanym na arenie gameplayowej vlogerom, którymi są: Wonziu – jako jeden z pierwszych w Polsce wrzucił swój materiał na YouTube tytułując go jako „Ostatnie wielkie odkrycie 2013 wieku!”, jak również Moskit.

[UPDATE]
Po kolejnych problemach, Freejam postanowiło zwiększyć liczbę slotów do 2000. Serwery są w stanie utrzymać stabilność przy 150 grach trwających jednocześnie.Poniżej filmy obu autorów:

16 komentarzy

  • swastran

   Dlatego zostało to wzięte w „”, w końcu to słowa Wonzia 😉

   Odpowiedz

 1. Ciekawe czy skuszą się na zrobienie polskiej wersji językowej. W końcu gra w to tylu Polaków, że przydałaby się taka wersja. Ja w sumie nie potrzebuje, ale do nagrywania byłoby to dobre. Nie nagrywam tylko tej gry i zawsze staram się o polską wersję językową, więc fajnie by było gdyby tu też ją ogarnęli. Opłacałoby im się to, bo to zwiększyłoby im grywalność 🙂

  Odpowiedz
  • Apis

   W najbliższym czasie nie. Twórcy chcą się skupić na rozwoju gry, na dodawaniu nowych elementów, map itd. Chociaż w niedalekiej przyszłości na pewno się skuszą (takie zabiegi zwiększają fan-base gry przedłużając jej żywotność).

   Informację z e-maila zwrotnego.

   Odpowiedz
 2. Eneginner

  Możecie mi pomóc? Mam najnowszą wersję robocraft ale jak wyskoczy okienko do logowania nagle pojawia się drugie okno, w którym jest napisane, że mam starą wersję.

  Odpowiedz
 3. max

  Mogli by stworzyć wersję online żeby można było przetestować sobie roboty bez logowania się na serwer i na lanie z qmplami.Oczywiście płatną wersję 🙂

  Odpowiedz
  • max

   Poprawka wersję offline do grania po LAN-ie np za 30$.Ja bym kupił.

   Odpowiedz
 4. xaronex

  nie umiem się zalogować w grze a
  na oficjalnej stronie internetowej robocraft umiem się zalogować

  Odpowiedz
 5. karo234

  Według mnie gra powinna zostać darmowa. Bardziej by to pasowało większości graczom

  Odpowiedz
 6. DranejPL

  Pytanie mam bo : gdy uruchamiam robocrafta to po 2 sekundach jest czarny ekran ;d dacie rade pomóc lub ktoś to miał i naprawił ???

  z góry dzięki

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *